chasseur المپیک مسابقه وزنه بردار وزنه برداری

chasseur: المپیک مسابقه وزنه بردار وزنه برداری رقابت های وزنه برداری بازی های المپیک پیشکسوتان جواد سمیعی متین وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم

گت بلاگز فارس تبدیل شرایط محیط زیست فارس مشابه خوزستان

مدیرکل محیط زیست استان فارس گفت: به زودی شرایط محیط زیستی استان فارس مانند خوزستان می شود.

تبدیل شرایط محیط زیست فارس مشابه خوزستان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ نبی اله مرادی مدیرکل محیط زیست استان فارس با اشاره به اینکه با برنامه ریزی نامناسب مشکلاتی جهت محیط زیست فارس ایجاد شده است هست، گفت: دیگر آبی جهت تولید گندم در استان وجود ندارد و ما با یک خشکسالی چند ساله و کمبود آب شرب مواجه هستیم.
مدیرکل محیط زیست فارس بیان کرد: اوضاع اقلیمی استان به زودی مانند خوزستان می شود لیکن تالاب ها خشک شده است و ۹ کانون بزرگ داخلی فارس به شکل فرسایشی شکل گرفته است.
مرادی در خصوص اوضاع مجوز های صنعتی و حقابه تالاب های فارس تصریح کرد: صنایع بزرگ مشمول ارزیابی هستند که قوانین در این راستا مشخص شده، و استعلامات در کمتر از ۱۵ روز صادر شود.
مدیرکل محیط زیست فارس ادامه داد: تلاش خاص جهت پیگیری به اوضاع تالاب ها وجود ندارد، و در سال ۹۴ اعتباری بالغ بر 2 و نیم میلیارد تومان جهت استان مصوب شد که 10درصد از آن مبلغ جهت اوضاع تالاب ها تخصیص داده شده است یافت و در سال ۹۵ نیز هزینه ای بالغ بر ۵ میلیارد تومان مصوب شد که بودجه ای نداشتیم و جهت امسال نیز ۵ میلیارد بودجه برآورد شده است است.
وی اضافه کرد: طبق توافقات انجام شده است قرار بود 3 کارخانه آلاینده تا سال ۹۶ از شیراز خارج شود که در حال حاضر هیچ اقدامی انجام نشده است.

مدیرکل محیط زیست فارس در خصوص اوضاع سد تنگ سرخ نیز اظهار کرد: سد تنگ سرخ با ظرفیت ۱۸ میلیون متر مکعب می تواند یک سوم آب را در خود ذخیره کند و با ۱۰ تا ۱۲ میلیون متر مکعب در برابر سیل ایستادگی کند که راه اندازی این سد تاثیر مستقیمی بر دریاچه مهارلو دارد.
انتهای پیام/س

واژه های کلیدی: تالاب | شیراز | استان فارس | محیط زیست | وضعیت اقلیمی | خشکسالی | فارس | شیراز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog